بی بی سی نیوز
پایگاه خبری بی بی سی نیوز خراسان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این وبلاگ در13/10/2011 طراحی شده است
پایگاه خبری بی بی سی نیوز با افتخار اعلام میکند ما شعارمان اخباری متفاوت است.
برای دیدن اخبار فقط یک کلیک فاصله است.بی بی سی نیوز احوالی خوش برایتان ارزو مند است.سیت از واشنگتن اپدیت میشود.
با تشکر
سجاد رضایی

مدیر وبلاگ :سجاد رضایی
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نظرسنجی
از این وبلاگ راضی هستید؟؟
جام جم آنلاین: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) گفت: اخطارهای بیشماری حتی به هواپیماهای آواکس آمریکایی که در فضای عراق و حاشیه‌ آزاد خلیج فارس پرواز می‌کردند، داده‌ایم.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در گفتگو با فارس، در خصوص مقابله پدافند هوایی با هواپیماهای جاسوسی در جنگ الکترونیک گفت: ما در 10 سال اخیر اخطارهای بیشماری حتی به هواپیماهای آواکس آمریکایی که در فضای عراق و حاشیه‌های آزاد خلیج فارس پرواز می‌کردند، داده‌ایم.

وی افزود: پرواز این هواپیمای آواکس با آن همه پیچیدگی بعضاً از قوانین بین‌المللی و صنعت هواپیمایی تخطی می‌کرد و اگر نزدیک می‌شد ما بلافاصله به آن اخطار می‌دادیم.

دستیابی به توان منهدم کردن GPSها

اسماعیلی ادامه داد: سامانه‌های پیچیده‌ای بر روی آواکس‌ها نصب است اما اگر قرار باشد یک هواپیمای جنگ الکترونیک مثل هواپیمای E3C، جنگ الکترونیک عظیمی در همه طیف‌ها انجام دهد، نمی‌تواند موفق باشد چون خودش هم باید پرواز کند و رادارش در طیفی روشن باشد، پس طبیعتا اگر در همه طیف‌ها هم بخواهد جنگ الکترونیک انجام بدهد محکوم به افتادن است و اگر بخواهد سامانه GPS را از کار بیاندازد و از ماهواره استفاده نکند طبیعتا خودش هم محکوم به گمراه شدن است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه ما در برابر جنگ الکترونیک دشمن هم از سیستم استفاده می‌کنیم و هم از خنثی‌سازی، اظهار داشت: ما امروز GPS Jammer هایی داریم که خیلی راحت می‌تواند سامانه‌های GPS را منهدم کنند.

رهگیری هواپیمای رادارگریز و سرنشین‌دار آمریکایی در آبهای جنوب

اسماعیلی با اشاره به توان بالای این قرارگاه در تأمین امنیت فضای کشور و مقابله با هواپیماهای جاسوسی دشمن، به کشف هواپیماهای جاسوسی آمریکا توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در رزمایش ولایت نیروی دریایی ارتش در سال 89 اشاره کرد و گفت: دو فروند هواپیمای جاسوسی سرنشین‌دار آمریکایی که کاملاً رادارگریز هستند، قصد نزدیکی به مرزهای ایران را داشتند که در 12 مایلی مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران به هر 2 هواپیما در موقعیت و نقطه‌ای که بودند، توسط رادار جاسک، چابهار و بندرعباس اخطار هوایی داده می‌شود و آنها بلافاصله منطقه را ترک می‌کنند.

اسماعیلی با بیان اینکه این هواپیماها توسط سامانه‌های راداری غیرقابل کشف هستند و پیچیدگی خاصی دارند، تصریح کرد: این هواپیماها حتی از لحظه پرواز از باند فرودگاه یا عرشه ناو به هیچ عنوان تماس رادیویی ندارند و در سکوت رادیویی حرکت می‌کنند که کشف نشوند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ادامه داد: اینها هواپیماهای جاسوسی هستند که به مرزهای یک کشور نزدیک می‌شوند و بعضاً اگر سامانه‌های دفاعی آن کشور آگاه و هوشیار نباشند ممکن است ورود کنند و فضا را شکسته و اطلاعاتی که می‌خواهند، کسب کنند.

وی تأکید کرد: ما به کمک سامانه‌های راداری و شنود الکترونیکی توامان یعنی سیستم اکتیو و پسیو، تا به حال اجازه چنین کاری را نداده‌ایم.

اسماعیلی ادامه داد: در مواقعی مانند راهپیمایی روز قدس نیز پدافند هوایی با توان بیشتری فعالیت داشته و ممکن است اخطاری به هواپیماها بدهیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) همچنین با اشاره به نقش قرارگاه در تأمین امنیت اجلاس عدم تعهد در تهران گفت: در بحث برگزاری اجلاس سران غیر متعهد فضای بسیار آرامی در تهران داشتیم اما اینگونه نبود که دشمنان چنگ و دندانشان را تیز نکرده بودند و یا قصد جاسوسی و خبرگیری نداشتند.

وی تأکید کرد: همانگونه که در بحث زمین، نیروی انتظامی یک امنیت خیلی خوبی برقرار کرد، در بحث هوا و فضا هم جمهوری اسلامی ایران با استفاده از قرارگاه پدافند هوایی و تحت کنترل و عملیاتی قرار دادن سامانه‌های پدافند هوایی بالغ بر 50 مورد اخطار هوایی داشتیم، اخطار به هواپیماهایی که قصد نزدیک شدن به مرزهای هوایی ما از سمت جنوب، شرق و غرب کشور را داشتند. از این مدل اخطارهای هوایی در همهشرایط داریم.

اخطار به هواپیماهای متجاوز با موشک و هواپیماهای اسکرمبل

اسماعیلی تصریح کرد: این حق مسلم هر کشوری است که اگر هواپیمایی بدون مجوز به مرزهای هوایی‌اش نزدیک شود به آن اخطار دهد و این اخطار بدون پشتوانه هم نیست. اخطار با اقدام تاکتیکی متعاقب آن است. آنها وقتی مشاهده می‌کنند که اخطار هوایی داده می‌شود و بعد 3، 4 سامانه موشکی ما روشن می‌شود و بعد هواپیماهای اسکرمبل نیروی هوایی ما به پرواز در می‌آیند، حساب کار دستشان می‌آید.

به دام انداختن RQ170 طی 5 مرحله

وی همچنین با اشاره به گرفتار شدن پهپاد جاسوسی آمریکا که از مرزهای شرقی جمهوری اسلامی قصد وارد شدن به کشورمان داشت، گفت: هواپیمای RQ170 یکی از پیشرفته‌ترین نمونه‌های تکنولوژی کشور آمریکا است که همه حیثیت‌شان را روی آن گذاشته بودند. حال چگونه این هواپیما گرفتار شد؟ هواپیمایی که سطح لبه تکنولوژی یک کشور صاحب تکنولوژی است و از چندین طریق هدایت و کنترل می‌شود هم از طریق ماهواره هم از طریق ایستگاه زمینی و هم از طریق هدایت از خود کنترل، چطور می شود این 3 هدایت به هم می‌ریزد؟ این هواپیما حتی قابلیت خود انفجاری داشته، چطور می‌شود این مرحله هم اتفاق نمی‌افتد و در مرحله پنجم به سلامت روی زمین می‌نشیند. این یکی از ابتکارات و قدرت‌های جمهوری اسلامی ایران است.

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : اخطار، پدافند هوایی، ایران، آواکس‌، آمریکایی،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه نوزدهم مهرماه سال 1391
جام جم آنلاین: در حالی كه پرداخت ارز به بیماران و مسافران مدتی قبل قطع شده بود، بانك مركزی دیروز اعلام كرد این گروه از متقاضیان بزودی می‌توانند ارز به نرخ مبادله‌ای دریافت كنند.

به گزارش خبرنگار ما، به دنبال افزایش تقاضا در بازار ارز و رشد قیمت‌ها، بانك مركزی بتدریج پرداخت برخی ارزهای خدماتی را متوقف كرده بود.

به این ترتیب پرداخت ارز به بیمارانی كه نیاز به اعزام به خارج كشور برای درمان داشتند، مسافرانی كه عازم خارج بودند (بجز حجاج)‌ و دانشجویان یا كند و دشوار یا رسما متوقف شده بود. با این حال این توقف با افزایش مراجعه به بازار غیررسمی و رشد تقاضا و قیمت‌ها منجر شد.

به این ترتیب افكار عمومی و كارشناسان برای برقراری مجدد پرداخت ارزهای خدماتی به بانك مركزی فشار آوردند.

این فشارها با اعلام این بانك مبنی بر این‌كه ارز فقط به دانشجویان بورسیه تعلق گرفته و دانشجویان غیربورسیه از آن محرومند، افزایش یافت تا این‌كه سرانجام دیروز بانك مركزی از برقراری مجدد پرداخت ارز به سه گروه دانشجویان، بیماران و مسافران خبر داد.

صمد كریمی، سخنگوی اتاق مبادلات ارزی در این باره به خبرنگار ما گفت:‌ براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ارز به دانشجویان غیربورسیه، مسافران (همه كشورها)‌ و بیماران مانند گذشته برقرار خواهد شد.

وی افزود: نرخ تمامی این ارزها قیمت مبادله‌ای است كه روزانه توسط بانك مركزی اعلام می‌شود. ضوابط پرداخت نیز مانند گذشته است و تغییرات جزئی رخ داده در روزهای آینده توسط بانك مركزی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی اظهار كرد:‌ همچنین احتمال تغییر سقف پرداخت ارز نیز وجود دارد، به عنوان مثال سقف پرداخت ارز مسافری فعلا 300‌دلار خواهد بود.

كریمی با اشاره به مشخص شدن بانك‌های عامل پرداخت ارزهای خدماتی افزود: هریك از سه گروه دانشجویان، مسافران و بیماران به بانك‌های خاصی مراجعه و پس از ارائه مدارك، ارز خود را دریافت كنند.در این راستا بیماران و مسافران باید به بانك ملت و دانشجویان غیربورسیه باید به بانك تجارت مراجعه كنند.

با این حال تماس خبرنگار ما با بانك‌های ملت و تجارت نشان داد هنوز بانك مركزی دستورالعمل‌های جدید پرداخت ارزهای یادشده را به آنان ابلاغ نكرده است و لذا آنان هنوز نمی‌توانند پاسخ روشنی به مردم در این باره ارائه دهند.

مدیر روابط عمومی بانك تجارت در این باره به خبرنگار ما گفت: با بانك مركزی مكاتبه كرده‌ایم كه جزئیات تخصیص ارز و بویژه منابع آن را به ما اعلام كند و منتظر پاسخ هستیم.

اولویت‌بندی 10 گانه ارزی تغییر كرد

از سوی دیگر، معاون كل سازمان توسعه تجارت ایران از تغییرات در اولویت‌های 10 ‌گانه تخصیص ارز مرجع خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اجرای دستور رئیس‌جمهور برای غربالگری اولویت‌های ارزی انجام شد.

كیومرث فتح‌الله كرمانشاهی در گفت‌وگو با مهر گفت: گروه اول این رده‌بندی را كالاهای اساسی و نهاده‌های تولید غذا تشكیل می‌دهد كه قرار است ارز مرجع بگیرند و كماكان نیز دولت به آنها ارز 1226‌تومانی تخصیص می‌دهد.

وی افزود: اولویت دوم دارو و تجهیزات پزشكی ضروری است، ضمن این‌كه اولویت سوم را نیز مواد اولیه بخش كشاورزی و مواد اولیه پایه صنعتی در بر می‌گیرد.

وی تصریح كرد: اولویت چهار را قطعات منفصله خودرویی و مواد شیمیایی تشكیل می‌دهد كه در اتاق مبادلات ارزی در كنار گروه‌ دو و سه ارز از بانك مركزی به قیمت دو درصد زیر بازار دریافت می‌كند.

به گفته كرمانشاهی، اولویت پنج و شش از یك جنس است و اجزا، قطعات و تجهیزات صنعتی را تشكیل می‌دهد كه با توجه به این‌كه جنس آنها به هم نزدیك است، در اتاق مبادلات ارزی ارز می‌گیرد، البته ردیف پنج تعرفه‌های بالاتری برای ورود دارد.

وی اظهار كرد: ردیف هفت شامل اجزا و قطعات و ماشین‌آلات خطوط تولیدی است كه احتمالا از روزهای آینده در اتاق مبادلات ارزی، ارز دریافت خواهد كرد، ضمن این‌كه اولویت هشت را ماشین‌آلات سواری كم‌مصرف و ماشین‌آلات راهسازی و حمل‌ونقل عمومی تشكیل می‌دهد.

به گفته كرمانشاهی، اولویت 9 شامل ماشین‌آلات سواری پرمصرف، لوازم خانگی ضروری، موبایل و رایانه و اجزا آن است كه هنوز تكلیف خاصی برای اختصاص ارز در اتاق مبادلات ارزی ندارد. اولویت 10 را كالاهای غیرضروری مثل لوازم خانگی غیرضرور، اسباب بازی، وسایل تزئینی و لوكس تشكیل می‌دهد.

كرمانشاهی گفت: براساس دستور رییس‌جمهور، قرار شد كه غربالگری روی اولویت‌ها صورت گیرد كه نتیجه این غربالگری آن چیزی است كه به آن اشاره شد.

محدودیت برای اولویت‌های 9 و 10

معاون كل سازمان توسعه و تجارت همچنین در گفت‌وگو با فارس از دو برابر شدن حقوق ورودی اولویت‌های ۹ و 10 خبر داد.

كیومرث كرمانشاهی اظهارداشت: برای اولویت‌های 9 و ده طرح جدیدی طراحی شده است كه طی روزهای آینده اجرا می‌شود.

وی افزود: تا امروز همه اولویت‌های 10‌گانه حقوق ورودی خود را بر مبنای ارز 1226 تومانی پرداخت می‌كردند، اما از این پس و در راستای ایجاد محدودیت برای واردات كالاهای غیرضروری و لوكس كه عمدتا در اولویت‌های 9 و 10 قرار دارند حقوق ورودی برای این دو اولویت بر مبنای نرخ دلار در مركز مبادلات ارزی محاسبه می‌شود.

وی افزود: تاكنون حقوق ورودی اولویت‌های 9 و 10 بر مبنای دلار 1226 تومان بوده است؛ اما با اجرای این طرح حقوق ورودی این دو اولویت بر مبنای دلار مركز مبادلات ارزی كه این روزها دو برابر نرخ 1226 است، محاسبه می‌شود.

مركز مبادلات ارزی و تامین سرمایه در گردش بخش تولید

در همین حال وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نتیجه فعالیت مركز مبادلات ارزی است به گونه‌ای كه ارز پرداختی صندوق توسعه ملی به واردكنندگان، تبدیل به ریال شده و در نهایت برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی هزینه می‌شود.

به گزارش شبكه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران، مهدی غضنفری در جمع استانداران سراسر كشور با اشاره به راه‌اندازی مركز مبادلات ارزی از سوم مهرماه جاری در محل ساختمان ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، كالاهای وارداتی به كشور را به سه خانواده كالایی تقسیم كرد.

وی گفت: خانواده اول شامل دو اولویت اول، كالاهای اساسی و استراتژیك می‌شود كه ارز تخصیصی به آنها با نرخ مرجع (1226تومان) تعلق می‌گیرد.

وی افزود: خانواده دوم، شش گروه كالایی (اولویت سه تا هشت) را دربر‌می‌گیرد كه به ترتیب شامل مواد اولیه، كالاهای نیمه‌ساخته، تجهیزات فنی و ماشین‌آلات است و ارز مورد نیاز این كالاها در مركز مبادله ارزی تامین می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گروه سوم یا خانواده سوم شامل اولویت‌های 9 و 10، كالاهای مصرفی است كه كالاهای بادوام و كم دوام را شامل می‌شود.

غضنفری گفت: در شرایط فعلی باید همه مردم كمك كنند تا خانواده سوم از گروه كالاهای وارداتی كمتر وارد كشور شود و ارز كمتری نیز به آن تخصیص یابد، به ویژه این‌كه اغلب این كالاها در داخل و با كیفیت‌های نسبتا مشابه تولید می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره موضوع اولویت‌بندی كالاها توضیح داد: نسخه اولیه اولویت بندی خرداد ماه امسال مطرح و پس از آن نسخه نهایی تدوین شد كه در هجدهم تیرماه با تخصیص ارز مرجع به پنج اولویت كار خود را آغاز كرد و سپس در ماه بعد به دستور رییس‌جمهور مقرر شد تنها دو اولویت اول ارز مرجع دریافت كنند.

غضنفری افزود: قبل از طرح اولویت‌بندی، ارز بانك مركزی به همه كالاهای وارداتی مانند سال‌های گذشته تعلق می‌گرفت.

بازپرداخت سپرده‌های ارزی تضمین شود

وی در ادامه دو خواسته خود را از بانك‌های عامل مطرح كرد و گفت: برای ایجاد اطمینان همه مشتریان و آرامش در فضای كسب و كار انتظار می‌رود بانك‌های عامل اعلام كنند كه سپرده ارزی مشتریان نزد آنها در چارچوب مقررات بانك مركزی نگهداری می‌شود و درصورت درخواست مشتری به صورت ارزی قابل انتقال است.

غضنفری افزود: بانك‌های عامل باید در شرایط فعلی با جلب اعتماد مشتریان كمك كنند تا ارزهای نزد مردم بتدریج دربانك‌های عامل سپرده‌گذاری و در مسیر درست اقتصادی به كار گرفته شود. طبیعی است كه مركز مبادلات آماده همكاری با بانك‌های عامل برای ابتدا به كار گرفتن این سپرده‌ها در مسیر مواد اولیه و تولید است.

دومین درخواست وزیر صنعت، معدن و تجارت از بانك‌های عامل، عدم افزایش كارمزدهای بانك و وجوه ریالی دریافتی برای گشایش ال‌سی بود.

وی گفت: از آنجا كه افزایش قیمت ارز موجب كاهش توان تولیدكنندگان برای واردات مواد اولیه و كالاهای اساسی شده، بانك‌های عامل نیز باید كمك كنند كه هزینه‌های این تولید كنندگان به حداقل ممكن كاهش یابد.

جلسه ویژه ارزی دولت و مجلس

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز ضمن تشریح جزئیات جلسه مشترك ارزی نمایندگان دولت و مجلس در هفته جاری در دفتر رئیس كل بانك مركزی، از دستگیری 50 اخلالگر ارزی خبر داد.

غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با مهر در خصوص تصمیمات ارزی جلسه مشترك تعدادی از نمایندگان مجلس در دفتر محمود بهمنی اظهارداشت: در این جلسه مقرر شد به صرافی‌های مجاز جهت واردات ارز و عرضه ارز با نرخی كه برایشان هزینه شده است، مجوز داده شود.

وی اضافه كرد: همچنین در این جلسه مقرر شد اجازه خرید و فروش ارز مردم توسط صرافی​ها با افزایش یك درصد كارمزد داده شود. به گفته رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ثبت تمامی مبادلات ارزی و ارائه گزارش آن به بانك مركزی نیز از سوی صرافی‌ها الزامی شد.

این نماینده مجلس با اشاره به این‌كه در جلسه مذكور مقرر شد در تمامی شعب بانك‌هایی كه در پایانه‌های خروجی كشور مستقر هستند ارز به افرادی كه مهر خروج بر پاسپورت​شان خورده است، داده شود، گفت: قرار است از این به بعد تمامی مبادلات ارزی خارج از سیستم بانكی و صرافی‌ها كنترل شود.

وی در ادامه به تصمیماتی كه برای مقابله با اخلالگران ارزی در این جلسه اتخاذ شد، اشاره كرد و افزود: قرار شد برای مقابله با سوداگران بازار ارز، وزارت اطلاعات، وزارت كشور و نیروی انتظامی وارد عمل شوند كه خوشبختانه این اتفاق افتاده و تاكنون حدود 50 نفر از اخلالگران بازار ارز دستگیر شده‌اند.

نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : پرداخت، ارز، مسافری، دانشجویی،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه نوزدهم مهرماه سال 1391
پسر 19 ساله‌ای كه پس از پایان مرخصی به پادگان امام حسین (ع) در تهران بازمی‌گشت، با یك خودرو كه با سرعت بالایی در حركت بود، تصادف كرد و دچار مرگ مغزی شد.

خانواده این جوان الیگودرزی وقتی از پزشكان شنیدند امیدی به بازگشت وی به زندگی نیست، دو كلیه، كبد و دریچه قلب او را به بیماران نیازمند اهدا كردند.

به گزارش جام‌جم، «مجتبی شهریسوند» 20 روز پیش از خانواده‌اش در شهرستان الیگودرز استان لرستان دور شد و به تهران آمد تا دوران خدمت سربازی را بگذراند.

فرار راننده از صحنه حادثه

مجتبی هفتم مهر امسال چند ساعت از فرمانده‌اش مرخصی گرفت تا گشتی در شهر بزند. پس از پایان ساعت مرخصی به سمت پادگان حركت كرد، در حال عبور از عرض خیابان بود كه ناگهان یك خودروی پراید كه با سرعتی بالا در حركت بود، با وی تصادف و از محل حادثه فرار كرد.

چند نفر از هم خدمتی‌های مجتبی و واحد دژبانی پادگان با دیدن این صحنه بلافاصله به سمت مجتبی كه نقش زمین شده بود، رفتند و او به مركز درمانی منتقل شد. افراد دیگر نیز به تعقیب راننده فراری پرداختند اما موفق به دستگیری وی نشدند و راننده در شلوغی شهر ناپدید شد. در پی این حادثه، جوان مصدوم در بیمارستان امام حسین (ع) تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشكان تلاش برای نجات وی را آغاز كردند.

زندگی به چهار نفر لبخند زد

پس از جراحی و گذشت یك روز از بستری شدن مجتبی، در حالی كه پدر و برادرش از شهرستان به تهران آمده بودند، پزشكان مرگ مغزی او را تائید كردند و به خانواده‌اش گفتند دیگر امیدی به بازگشت او به زندگی نیست و بهتر است اعضای بدن او را اهدا كنند تا با این كار خداپسندانه بیماران دیگری نجات یابند. پدر مجتبی با شنیدن این حرف‌ها تصمیم مهم خود را گرفت و در پی اقدامی خداپسندانه با اهدای اعضای بدن فرزندش به دیگران زندگی بخشید.

به این ترتیب مجتبی كه اولین فرزند خانواده بود به بیمارستان مسیح‌دانشوری تهران منتقل شد و دو كلیه، كبد و دریچه قلب او به بیماران نیازمند هدیه شد.

در پی مرگ این جوان، تحقیقات پلیس برای دستگیری راننده خطاكاری كه از صحنه حادثه گریخته بود، آغاز شد تا این‌كه چند روز پیش متهم در حالی كه دچار عذاب وجدان شده بود، خود را تسلیم پلیس كرد.

بنابراین گزارش، برای متهم قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تكمیلی از وی ادامه دارد.


منبع:جام جم آنلاین

نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : جام جم آنلاین، اهدای، اعضای بدن، جوان، مرگ مغزی،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه نوزدهم مهرماه سال 1391
خوانندگان می‌توانند با ارسال پیامك به سامانه 30000706 پرسش‌های خود را در موارد مختلف مطرح و در برنامه زنده «دكتر سلام» كه هر روز ساعت 13 و 30 دقیقه از شبكه آموزش پخش می‌شود، پاسخ خود را دریافت كنند.

امروز دكتر طباطبایی متخصص مغز و اعصاب و استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی به پرسش ما پاسخ می‌دهد.

تصادفات جاده‌ای و ترافیكی از معضلات زندگی روزمره شده است. در كشور ما به علت شرایط متعدد و عوامل فراوان، میزان تصادفات نسبت به آمارهای بین‌المللی بالاست. عواقب این تصادفات بروز شكستگی‌ها و از خطرناك‌ترین آن شكستگی ستون فقرات است.

ستون فقرات به علت نزدیكی به سیستم عصبی نخاع جایگاه بزرگی در سلامت انسان دارد. در تصادفاتی كه به چپ شدن ماشین و سقوط از ارتفاع منجر می‌شود، امكان آسیب به ستون فقرات زیاد است البته باید توجه داشته باشیم كه این دو با هم متفاوت و درمان آنها نیز متفاوت است.

در تصادفات و ضربه‌ها ما دو نوع آسیب داریم؛ یكی آسیب اولیه است، مثلا یك جسم نوك تیزی در اثر تصادف یا سقوط وارد نخاع می‌شود و به آن آسیب می‌رساند.

در چنین شرایطی ما نقشی در بروز آسیب اولیه نداریم. بزرگ‌ترین نقشی كه گروه پزشكی دارد در پیشگیری از صدمات ثانویه است كه در اكثر موارد از صدمات اولیه بیشتر است اما صدمات ثانویه در شرایطی پیش می‌آید كه هنگام تصادف، دست و پا حركت می‌كند ولی با رسیدن به بیمارستان، توانایی حركت دادن دست و پا از بین می‌رود. باید سعی كنیم از این نوع صدمات پیشگیری كنیم.

البته مهارت برای تشخیص شدت آسیب‌هایی كه بر ستون فقرات وارد می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا كه صدمات وارد بر ستون فقرات علائمی دارد كه بلافاصله قابل تشخیص است.


منبع:جام جم آنلاین

نوع مطلب :
برچسب ها : آسیب، ستون فقرات،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه نوزدهم مهرماه سال 1391
اعلام حمایت
رئیس جمهوری ونزوئلا تأکید کرد که فقط از دولت قانونی در سوریه به ریاست بشار اسد حمایت می کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا به نقل از العالم، هوگو چاوز رئیس جمهوری ونزوئلا اظهار داشت که از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه پشتیبانی می کند.

وی در نخستین کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلام پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: چرا از دولت بشار اسد درحالیکه همچنان حکومت قانونی این کشور است حمایت نکنیم؟ از چه کسی حمایت کنیم؟ تروریست ها و کسانی که به دنبال شورای انتقالی هستند؟کسانی که مردم را در هر مسیری می کشند؟

چاوز تأکید کرد: درک نمی کنم که چگونه بعضی از دولت های اروپایی با تروریست‌ها همسو می شوند و حکومت قانونی (سوریه) را به رسمیت نمی شناسند.

ولی ما بدون شک به حمایت از حکومت قانونی در سوریه ادامه می دهیم و خواستار صلح در این کشور هستیم.

رئیس جمهوری ونزوئلا اظهار داشت: تلاش تروریست‌های مسلح برای براندازی بشار اسد بحرانی از قبل برنامه ریزی شده است.

چاوز آمریکا را بزرگترین قدرت مسئول در بحران سوریه دانست، و در مقابل از موضع روسیه و چین که مانع از صدور 3 قطعنامه در شورای امنیت ضد نظام سوریه شد، تمجید کرد.

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : اعلام، حمایت، چاوز، بشار اسد،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه نوزدهم مهرماه سال 1391
پایش مرزهای كشور با هواپیماهای فوق سبك و پهبادها
جانشین فرمانده نیروی هواپیمایی ناجا از پایش مرزهای شرقی كشور توسط پهبادهای ایرانی خبر داد.

سرهنگ خلبان احمد مرادیان در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینكه هواناجا برنامه عملیاتی پایش مرز از طریق هواپیماهای فوق سبك و پهبادها را در دستور كار خود قرار دارد، گفت: پایش مرز به خصوص در مرزهای شرقی به عهده هواناجا است.

وی افزود: برای پایش مرزها با توجه به هزینه‌بر بودن وسایل سنگین از جمله بالگردها برای نیروی هوایی ناجا، از پرنده‌های فوق سبك و پهبادها كه هزینه آنها كمتر است، استفاده شود.
جانشین فرمانده نیروی هواپیمایی ناجا با بیان اینكه هواناجا در مرزهای شرقی كشور نقش مهمی ایفا می‌كند، گفت: با ورود هواپیماهای فوق سبك و پهبادها، هواناجا در ماموریت‌های مرزبانی وارد شده است.

مرادیان با بیان اینكه پرسنل هواناجا در 12 استان حضور فعالی دارند، گفت: می‌توانیم ادعا كنیم كه به عنوان یگان هوایی در نیروهای مسلح نقش تعیین‌كننده داریم.

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : پایش مرز، كشور، هواپیما، فوق سبك، پهباد،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه نوزدهم مهرماه سال 1391


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic