بی بی سی نیوز
پایگاه خبری بی بی سی نیوز خراسان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این وبلاگ در13/10/2011 طراحی شده است
پایگاه خبری بی بی سی نیوز با افتخار اعلام میکند ما شعارمان اخباری متفاوت است.
برای دیدن اخبار فقط یک کلیک فاصله است.بی بی سی نیوز احوالی خوش برایتان ارزو مند است.سیت از واشنگتن اپدیت میشود.
با تشکر
سجاد رضایی

مدیر وبلاگ :سجاد رضایی
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نظرسنجی
از این وبلاگ راضی هستید؟؟
هوای کشور بارانی می‌شود
استانهای آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، البرز و تهران آسمانی ابری و در بعداز ظهر فردا افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

 

خبرآنلاین: با آنکه دومین ماه سال از نیمه گذشته، اما هنوز بهار دست از خودنمایی برنداشته و قصد دارد این هفته هم در مناطقی از کشور حضور خود را با رگبار، رعد و برق و گاهی تگرگ به رخ بکشد.

سازمان هواشناسی برای شمال غرب، سواحل دریای مازندران، دامنه های البرز، شمال شرق به صورت پراکنده بارش باران و تگرگ پیش بینی کرد.

بنا بر پیش بینی این سازمان، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه علاوه بر مناطق مذکور در برخی مناطق جنوب و غرب کشور نیز در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

همچنین برای استان های آذربایجان شرقی، غربی و اصفهان در روز دوشنبه آسمانی ابری تا نیمه ابری و بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده و استانهای اردبیل، البرز و تهران نیز با آسمانی ابری و از بعدازظهر امروز با افزایش ابر و در پاره ای نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد روبه‌رو خواهند بود.

استان های ایلام، بوشهر و چهارمحال و بختیاری نیز در روز دوشنبه با آسمانی صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد و استان بوشهر و چهارمحال و بختیاری قسمتی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد روبه‌رو هستند.

این پیش بینی ها نشان می دهد که استانهای آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، البرز و تهران آسمانی ابری و در بعداز ظهر فردا افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و استان های اصفهان، بوشهر و چارمحال و بختیاری در روز سه شنبه آسمانی ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر فردا افزایش ابر و بارش پراکنده را مشاهده می کنند.

همچنین برای استان ایلام نیز در روز سه شنبه آسمانی صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد را پیش بینی می شود. برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز و تهران آسمانی ابری و در بعداز ظهر این روز افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و برای استان اصفهان نیز در روز چهارشنبه آسمانی ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعد ازظهر افزایش ابر در شهرهای شرقی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

همچنین برای استان های ایلام، بوشهر و چارمحال و بختیاری در روز چهارشنبه هفته جاری آسمانی صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد برای آنها پیش بینی می شود.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : هوای، کشور، بارانی،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه نوزدهم اردیبهشتماه سال 1391
شایعه‌ای عجیب در مورد پرسپولیس!
سکوت مسوولان باشگاه پرسپولیس به ویژه مدیرعامل این باشگاه در قبال این شایعه هوداران باشگاه پرسپولیس را به شدت رنج می‌دهد...

رجانیوز: سکوت مسوولان باشگاه پرسپولیس به ویژه مدیرعامل این باشگاه در قبال این شایعه هوداران باشگاه پرسپولیس را به شدت رنج می‌دهد،به همین دلیل جا دارد مدیران باشگاه پرسپولیس نسبت به این مساله خیلی زود واکنش نشان دهند تا هواداران این باشگاه مردمی متوجه شوند پس از نتایج تحقیرکننده پرسپولیس دنیزلی قرار است چه اتفاق و آبرورزیزی جدیدی برای تیم مورد علاقه آنها روی دهد.

 شکست تحقیرآمیز پرسپولیس در ادامه ناکامی‌های اخیر این تیم در رقابت‌های لیگ برتر باعث شد شایعه‌ای جدی پیرامون باشگاه پرسپولیس مطرح شود، اتفاقی که ممکن است خیلی زود رنگ واقعیت به خود بگیرد و مدیران پرسپولیس برای رهایی از ناکامی‌های تحقیرآمیز بابت نتایج اخیر در رقابت‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا آن را رسانه‌ای کنند تا شاید فشار به این ترتیب از روی پرسپولیس برداشته شود.

پس از شکست سنگین شاگردان مصطفی دنیزلی در هفته سی و سوم رقابتهای لیگ برتر شابعه‌ای عجیب در ‌تونل ورزشگاه آزادی شنیده شد که ممکن است شاگردان مصطفی دنیزلی در بازی آخر خود در رقابت‌های لیگ برتر به میدان نرود تا از یک شکست سنگین و تحقیرآمیز دیگر به این ترتیب جان سالم به در ببرند.

این شایعه به محض اتمام بازی پرسپولیس برابر راه آهن در تونل ورزشگاه ازادی شنیده شد اما مسوولین باشگاه نه آن را تکذیب کردند نه تائید تا ابهام در خصوص بازی آخر پرسپولیس در رقابت‌های لیگ برتر اوج گیرد،با وجود تعطیلی دو روز تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس پیش از دیدار روز جمعه برابر فولاد خوزستان این احتمال می‌رود مسوولان این باشگاه به دلیل ناکامی‌های اخیر انصراف خود را از انجام این بازی اعلام کنند تا یک آبروریزی جدید برای باشگاه پرسپولیس در لیگ یازدهم به وجود آید.

تاکنون در طول برگزاری رقابت‌های لیگ برتر سابقه نداشته تیمی از بازی برابر جریف خود پرهیز کند اما اگر پرسپولیسی‌ها از انجام بازی آخر خود در برابر فولاد خوزستان انصراف دهند نام پرسپولیس به عنوان نخستین تیم لیگ برتری که به بهانه فرار از شکست حاضر به انجام مسابقه نشد در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر به ثبت در می‌آید که این مساله می‌تواند تبعات ناخوشایندی برای هوادران دربرداشته باشد.

از سویی دیگر چنانچه پرسپولیسی‌ها از شرکت در این مسابقه صرفنظر کنند آنگاه قطعا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به دلیل عدم حضور این تیم در بازی هفته سی و چهارم برابر تیم فوتبال فولاد خوزستان باشگاه پرسپولیس را به پرداخت جریمه مالی و توبیخ کتبی محکوم خواهد کرد که این نکته نیز بازتاب رسانه‌ای زیادی برای پرسپولیسی‌ها خواهد داشت.

سکوت مسوولان باشگاه پرسپولیس به ویژه مدیرعامل این باشگاه در قبال این شایعه هوداران باشگاه پرسپولیس را به شدت رنج می‌دهد،به همین دلیل جا دارد مدیران باشگاه پرسپولیس نسبت به این مساله خیلی زود واکنش نشان دهند تا هواداران این باشگاه مردمی متوجه شوند پس از نتایج تحقیرکننده پرسپولیس دنیزلی قرار است چه اتفاق و آبرورزیزی جدیدی برای تیم مورد علاقه آنها روی دهد.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین دیدار خود در چارچوب رقابت‌های لیگ یازدهم باید روز جمعه بیست  دوم اردیبهشت ماه سال 91 در ورزشگاه تختی اهواز به مصاف تیم فولاد خوزستان برود،اما مشخص نیست این دیدار روز جمعه هفته جاری همزمان با سایر دیدارهای هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر انجام خواهد شد یا پرسپولیسی‌ها به بهانه فراز از یک شکست دیگر از شرکت در این بازی صرفنظر خواهند کرد.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران پس از قبول شکست سنگین برای تیم فوتبال راه آهن شهر ری برای نخستین بار در طول تاسیس این باشگاه به رتبه پانزدهم جدول رده بندی سقوط کردند،تا در یک قدیمی خطر سقوط به دسته اول قرار گیرند، البته خوش شانسی‌ سرخپوشان آنجا بود که پیش از قرار گرفتن در این جایگاه تکلیف سه تیم سقوط کننده به لیگ یک روشن شده بود در غیر این صورت پرسپولیس با ستاره‌های میلیاردی خود همانند استیل آذین به لیگ دسته اول سقوط می‌کرد.

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : شایعه‌، عجیب، پرسپولیس،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه نوزدهم اردیبهشتماه سال 1391
3 بیماری شایع در خانم ها
برای اینکه خانم ها را تشویق کنیم تا به سلامتی خود بها دهند، باید در ابتدا اطلاعات مفیدی را درباره مشکلات شایع سلامتی شان در اختیارشان قرار دهیم و ....

 

 

 عوامل خطر برای بیماری های شایع را بیان کنیم تا خود آنها با شناخت این موارد، از مبتلا شدن به این بیماری ها پیشگیری کنند.


1- بیماری های قلبی

بیماری های قلبی، هم در مردان و هم در زنان شایع می باشد. اگرچه مرگ و میر مردان در اثر بیماری های قلبی نسبت به زنان بیشتر است، اما در زنان این بیماری زود تشخیص داده نمی شود و هنگامی فرد متوجه می شود که دیر شده و امکان کمک کمتری برای او وجود دارد.

 
زنان دچار بیماری قلبی، اغلب فکر می کنند که مشکلاتی نظیر درد قفسه سینه دارند و کمتر به مشکلات قلبی توجه می کنند، اما گاهی با داشتن علائمی مانند درد شانه، تهوع، استفراغ و مشکلات تنفسی، در حقیقت به مشکلات قلبی مبتلا هستند.

 
عوامل خطر برای بیماری های قلبی شامل موارد زیر است :

- سن بالا

- جنس مذکر (مردها بیشتر به مشکلات قلبی دچار می شوند)

- وراثت (افرادی که سابقه خانوادگی برای این مشکل را دارند)

- سیگار کشیدن

- کلسترول خون بالا

- عدم تحرک و فعالیت بدنی

- چاقی

- دیابت

2- سرطان سینه

سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در بین خانم ها می باشد.

 
عوامل خطر سرطان سینه عبارتند از :

- سن : با افزایش سن احتمال ابتلا به سرطان سینه بیشتر می شود.

- مناطق جغرافیایی : شیوع این سرطان در نقاط مختلف جغرافیایی و کشورها فرق می کند. اگر چه میزان فعالیت روزانه فرد بسیار مهم تر از وراثت در این نوع سرطان می باشد.

- سن شروع قاعدگی یا یائسگی : خانم هایی که خیلی زود قاعده شده و خیلی دیر یائسه می شوند، استعداد بیشتری برای ابتلا به سرطان سینه دارند. خانم هایی که بعد از 55 سالگی یائسگی طبیعی دارند، نسبت به خانم هایی که قبل از  45 سالگی دچار یائسگی می شوند، دو برابر بیشتر احتمال ابتلا به سرطان سینه را دارند.

- سن افراد در زمان اولین بارداری : نداشتن بچه یا بچه‌دار شدن در سن بالا، احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. خطر ابتلا به این سرطان برای زنانی که بعد از 30 سالگی اولین بچه خود را به دنیا آورده اند، دو برابر بیشتر از زنانی است که قبل از سن 20 سالگی بچه اول خود را به دنیا آورده اند.

- عوامل وراثتی

- سابقه ابتلا به بیماری های دیگر سینه

- در معرض اشعه قرار گرفتن : برخی خانم ها به دلیل ابتلا به برخی بیماری ها، باید در معرض اشعه x  قرار بگیرند و پرتو درمانی شوند که این کار احتمال ابتلا به سرطان سینه بالا می برد.

- نحوه زندگی کردن : مطالعات مختلف نشان می دهد که نحوه زندگی و رژیم غذایی افراد ارتباط مستقیم با سرطان دارد.

- چاقی : زنان چاق بیشتر از افراد معمولی در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.

- مصرف الکل در زنان شانس ابتلا به سرطان سینه را زیاد می کند.

- هورمون ها : زنانی که از روش های هورمونی (قرص های هورمونی) برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند، شانس زیادتری برای ابتلا به این سرطان را دارند. طول مدت مصرف، سن فرد در آغاز مصرف، دوز و نوع هورمون مورد استفاده از مواردی است که اثر مهمی بر احتمال ابتلا به این سرطان می گذارند.
خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که بعد از 30 سالگی اولین بچه خود را به دنیا آورده اند، دو برابر بیشتر از زنانی است که قبل از سن 20 سالگی بچه اول خود را به دنیا آورده اند.

سرطان سینه چه علایم ظاهری دارد؟

- سرطان سینه  در ابتدا دردناک نیست و فرد هیچ گونه احساس دردی ندارد.

- امروزه سرطان سینه با غربالگری سینه در زنانی که هیچ  علایمی ندارند، تشخیص داده می شود. تقریبا 6 نفر از هر هزار نفر در تست های غربالگری سرطان سینه تشخیص داده می شوند .

- توده در سینه: برخی زنان با احساس توده در سینه خود، احتمال بروز مشکلی را می دهند. این کار هنگامی رخ می دهد که فرد در حال بررسی سینه خود می باشد و بافت توده ای شکل نامنظمی را در سینه خود حس می کند.

- تغییرات در پوست: دندانه دار شدن پوست و تشکیل چین و چروک از تغییرات مهم در پوست فرد است. حتی مکن است از نوک سینه ترشحاتی خارج شود. سینه متورم شده و قرمز می شود و پوست سینه، مانند پوست پرتقال می شود.

- گاهی بیماران با توده در زیر بغل مواجه می شوند که نشان دهنده رشد سرطان تا غدد لنفاوی زیر بغل است.


3- پوکی استخوان

پوکی استخوان مشکل بسیاری از زنان به خصوص درسن بالای 50 سال می باشد. پوکی استخوان زمانی رخ می دهد که بدن فرد نتواند توده استخوان تازه ای بسازد.

کلسیم و فسفر دو عنصر مهم برای ساخت استخوان هستند. حال اگر این دو عنصر به بدن نرسند، فرایند تولید استخوان کامل نمی شود و بدن با مشکل استخوان سازی مواجه می شود. اگر بدن فرد آنقدر با کمبود کلسیم و فسفر روبرو شود که از تجزیه استخوان ها، کلسیم و فسفر خود را تامین کند، بافت استخوان ها نرم شده و با کمترین ضربه ای می شکنند.

در زنان این مشکل در سن یائسگی شدت می یابد و آن هم به خاطر کاهش هورمون استروژن می باشد.
 

علائم :

- درد استخوان حتی هنگام لمس کردن آن

- شکستگی استخوان با کوچک ترین ضربه

- کوتاه شدن قد و خمیدگی پشت

- کمردرد به خاطر شکستگی در مهره های کمر رخ می دهد

- گردن درد

 عوامل خطر:

- مصرف داروهای ضد صرع

- پاراتیروئید پرکار

- کمبود ویتامین D

- قطع قاعدگی برای مدت طولانی در خانم ها

- مصرف الکل

- سابقه خانوادگی ابتلا به پوکی استخوان

- سیگار کشیدن

- مصرف کم کلسیم در برنامه غذایی روزانه

- سابقه هورمون درمانی برای بیماری سرطان سینه

 زنان می توانند با در نظر گرفتن این سه بیماری شایع و کسب اطاعات لازم درمورد این بیماری ها، نقش مهمی را در پیشگیری از ابتلا به آنها ایفا کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه نوزدهم اردیبهشتماه سال 1391
ایرج قادری
ر که باز شد مردی با محاسن سفید، همچنان سرحال و با انگیزه پشت میزش نشسته بود. در همان لحظه ورود پس از سلام گفتند: بارک الله چه دختر منظمی...
                                                         
از احترام به سینما، سختی کار و عشق می‌گفتند/ من حسن‌آقای او بودم نه مهناز افشار!
مهناز افشار که فیلم سینمایی «آکواریوم» و «محاکمه» از همکاری‌های مشترک وی با ایرج قادری است در یادداشتی ضمن اشاره به اولین روز آشنایی‌اش با این کارگردان از تجربه و خاطرات همبازی شدن با ایرج قادری سخن گفته است. متن یادداشت مهناز افشار در ادامه می‌خوانید:

پس از سلام گفتند: بارک الله چه دختر منظمی...
«آکواریوم» سرآغاز آشنایی من با کارگردان و بازیگری بود که قصد داشت بعد از سال ها مقابل دوربین برود و نخستین بازی خود را در صحنه یی ثبت کند که من مقابل او بازی می کنم. بعد از ظهر یک روز تابستانی، سعید مطلبی برای قرار در دفتر ایرج قادری برای فیلم «آکواریوم» ساعتی را تعیین کرد. حس و حال عجیبی داشتم. دیدن یک بازیگر و کارگردان قدیمی که پر از تجربه بود و صاحب خاطراتی از زمانی دیگر در سینمای ایران.
می خواستم سر ساعت به قرار برسم، بالاخره 10 دقیقه زودتر از زمان قرار به دفتر هفت تیر رسیدم. در که باز شد مردی با محاسن سفید، همچنان سرحال و با انگیزه پشت میزش نشسته بود. در همان لحظه ورود پس از سلام گفتند: بارک الله چه دختر منظمی... و من ذوق زده شدم. حس اینکه حرمت ها، چارچوب ها و قوانین در کار برای او اهمیت زیادی دارد در این دیدار روشن شد و دلم گرم تر. نشستیم و گپ زدیم و نتیجه اش شد بازی در «آکواریوم» یعنی دو ماه کار در استانبول.
http://www.cinemaema.com/images/pgimg_image2_26_6766.jpg
مسابقه من و او بر سر دقیق و منظم بودن آغاز شد
از روز اول مسابقه من و او بر سر دقیق و منظم بودن آغاز شد: اینکه چه کسی زودتر سر کار حاضر شود و مرتب تر باشد: اما این ایرج قادری بود که زودتر از همه در لابی هتل حاضر می شد و دیرتر از همه گروه را ترک می کرد و فردا با انرژی بیشتری سر کار می آمد.
حکایت بازی مقابل ایرج قادری با آن همه سابقه بازیگری در سینما، توام با ترس ها و نگرانی های من بود. شب قبل این سوال در ذهنم می چرخید که او کجای بازیگری است و من کجا؟
بغضم گرفت....
بغضم گرفت: زمانی که دیدم او با چه اشتیاق و ذوق و برقی در چشمان دیالوگ ها را از کنار دوربین می گوید و حس کردم ما نسل جدید بازیگری اگر هستیم به خاطر تلاش این پیشکسوتان عزیز بوده است. نوبت به برداشت پلان ایشان رسید: فقط یک برداشت!
اما مگر می شود از این همه تجربه و ذوق و اشتیاق در یک برداشت گذشت؟
http://www.cinemaema.com/images/pgimg_image3_26_6766.jpg
حالا دیگر من حسن آقای او شده بودم نه مهناز افشار!
بعد از «آکواریوم» به دفتر ایشان سر می زدم و حالا دیگر من حسن آقای او شده بودم نه مهناز افشار! ایشان از احترام به سینما، سختی کار، تعلم و عشق به من می گفتند و گوش می کردم: اینکه خانواده و کار هر کدام باید در جایگاه خود محترم باشند و عزیز شمرده شوند... تا همکاری دوباره در «محاکمه.» افسوس می خورم از اختلاف ها و بازی های پشت پرده، از کوچک شمردن این واژه بزرگ: سینما! این روزها چقدر ساده به سینما نگاه می شود، گاه به بازی گرفته می شود، اما هنوز در نگاه بزرگان، سینما بزرگ است. و حالاافسوسی با من مانده است: افسوسی از روزهایی که می توانستم از حضور بزرگان سینما بیشتر بهره ببرم و ای کاش فراموش نکنیم روزی قرار است این کالبد جسمانی را زمین بگذاریم و بگذریم.
من به عنوان عضو کوچکی از دریای بیکران خانواده سینما به خانواده عزیز قادری و همه سینماگران و سینمادوستان فقدان این هنرمند را تسلیت می گویم و می دانم این تسلیت در مقابل غم بزرگ از دست دادن این هنرمند خیلی کوچک است.
نوع مطلب : هنر وسینما، 
برچسب ها : مهناز افشار، همكاری، ایرج قادری، می‌گوید،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه نوزدهم اردیبهشتماه سال 1391
نیوشا ضیغمی
در فیلم «چارسو» با کارگردانی فرهاد نجفی که در صف اکران سینما‌ها قرار دارد، خواهر نیوشا ضیغمی نخستین بازی خود را تجربه کرده است.....
                                                         

نیوشا ضیغمی، بازیگر سینمای ایران در تازه‌ترین فیلم خود با خواهرش همبازی شده است.


در فیلم «چارسو» با کارگردانی فرهاد نجفی که در صف اکران سینما‌ها قرار دارد، خواهر نیوشا ضیغمی نخستین بازی خود را تجربه کرده است.نیوشا ضیغمی که فیلم‌هایی چون «شوریده» با کارگردانی محمد علی سجادی (1383)، «پارک وی» ساخته فریدون جیرانی (1385)، «اخراجی‌های 2» کار مسعود ده نمکی (1387)، «دموکراسی تو روز روشن» با کارگردانی علی عطشانی (1388)، «پرتقال خونی» از سیروس الوند (1389) و «گشت ارشاد» کار سعید سهیلی (1390) را در کارنامه دارد، در تازه‌ترین فیلم خود همراه با خواهرش (روشا ضیغمی) ظاهر شده است.


نوع مطلب : هنر وسینما، 
برچسب ها : نیوشا ضیغمی، خواهرش، همبازی،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه نوزدهم اردیبهشتماه سال 1391

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic