بی بی سی نیوز
پایگاه خبری بی بی سی نیوز خراسان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این وبلاگ در13/10/2011 طراحی شده است
پایگاه خبری بی بی سی نیوز با افتخار اعلام میکند ما شعارمان اخباری متفاوت است.
برای دیدن اخبار فقط یک کلیک فاصله است.بی بی سی نیوز احوالی خوش برایتان ارزو مند است.سیت از واشنگتن اپدیت میشود.
با تشکر
سجاد رضایی

مدیر وبلاگ :سجاد رضایی
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نظرسنجی
از این وبلاگ راضی هستید؟؟
پیشنهاد جدید 1+5
سرویس دیپلماتیک اتحادیه اروپا که از طرف گروه پنج بعلاوه یک مسئولیت برقراری ارتباط با ایران را درباره پرونده هسته ای این کشور برعهده دارد روز چهارشنبه به تهران پیشنهاد داده است که دور جدید مذاکرات در ماه فوریه برگزار شود.


گروه پنج بعلاوه یک تاریخ جدیدی برای برگزاری دور جدید مذاکرات با ایران پیشنهاد داده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان ریانووستی : سرویس دیپلماتیک اتحادیه اروپا که از طرف گروه پنج بعلاوه یک مسئولیت برقراری ارتباط با ایران را درباره پرونده هسته ای این کشور برعهده دارد روز چهارشنبه به تهران پیشنهاد داده است که دور جدید مذاکرات در ماه فوریه برگزار شود.
 
مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ریانووستی گفت: « ما تاریخ جدیدی در ماه فوریه پیشنهاد کردیم و اکنون منتظر پاسخ ایران هستیم.»
 
قبلا قرار بود این ملاقات در اواخر ماه ژانویه در استانبول برگزار شود اما به علت اختلاف بر سر کشور و شهری که قرار است میزبان گفتگوها باشد، این مذاکرات به تعویق افتاد.
 
آخرین دور مذاکرات که سومین دور در سال 2012 بود روزهای هجدهم و نوزدهم ژوئن گذشته در مسکو برگزار شد.
 
پیش از آن نیز به ترتیب در روزهای چهاردهم آوریل و بیست و سوم و بیست و چهارم مه، استانبول و بغداد میزبان مذاکرات بودند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : پیشنهاد، جدید، 1+5، مذاکره، فوریه،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه دوازدهم بهمنماه سال 1391
اوباما و تل آویو
صباح زنگنه، تحلیل گر مسائل خاورمیانه در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی تاکید می کند که تحولات خاورمیانه به گونه ای پیش رفته که اوباما چاره ای جز اعمال فشار بر تل آویو برای خسران حداقلی در این معادلات ندارد


دیپلماسی ایرانی: روسای جمهور امریکا طی دوره های اخیر، سفر به تل آویو را به عنوان یکی از برنامه های مهم و اصلی خود در دستور کار خود گذاشته اند. شاید به همین دلیل است که امتناع باراک اوباما از سفر به تل آویو تا این حد مورد توجه محافل بین المللی قرار گرفته است. به نظر می رسد این مسئله در کنار سردی روابط اوباما با مقامات رژیم صهیونیستی، شرایط را برای فلسطینی ها تا حدی بهبود بخشیده است. تازه ترین اقدامی که از سوی اوباما در این راستا انجام شده این است که او سفر خود به اسرائیل را مشروط به این مسئله کرده است که پیشرفت محسوسی در مذاکرات صلح میان اعراب و اسرائیل ایجاد شود. شرطی که  احتمالا مورد قبول مقامات رژیم صهیونیستی قرار نخواهد گرفت. دیپلماسی ایرانی این مسئله را در گفت و گو با صباح زنگنه، تحلیل گر مسائل خاورمیانه بررسی کرده است:

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا سفر به اسرائیل را منوط به ایجاد پیشرفت در مذاکرات صلح خاورمیانه دانسته است. ارزیابی شما از این شرط اوباما برای سفر به اسرائیل چیست؟

مواضع دموکرات ها به طور سنتی بیشتر بر روی حمایت از فلسطینیان و رسیدن به توافق میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها بوده است. در دوره اخیر اقداماتی که نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل انجام داد، باعث بروز اعتراض هایی در داخل کاخ سفید شد. به خصوص برخی از گفته های نتانیاهو در مورد امریکا و آقای اوباما، نوعی توهین به سوی امریکایی ها از سوی آن ها تلقی شد. در مقابل این رفتار نتانیاهو، مقامات امریکایی نیز برخی سفرها را به تعویق انداختند و از طرف دیگر برخی پاسخ ها مطرح کردند.

بعد ها شیمون پرز، رئیس جمهور اسرائیل وساطت کرد و تلاش کرد که یخ های ایجاد شده میان دو طرف را آب کند. اما ادامه روند روابط میان واشنگتن و تل آویو نشان داد که این یخ ها به این سادگی ها قابل ذوب نیستند.

در انتخابات اخیر باز هم علی رغم فضای ایجاد شده و بروز اختلاف میان احزاب اسرائیلی و ضعیف تر شدن موقعیت نتانیاهو، او باز هم بر ادامه شهرک سازی یهودی نشین تاکید می کرد و با بی توجهی به تاکیدهای امریکا، کار خود را ادامه می داد. از سوی دیگر مقامات تل آویو عملا نسبت به فلسطینی ها تعرض های سیاسی متعددی انجام می دادند و محمود عباس را برای گفت و گو مناسب نمی دانستند. اقدامات خشنی که نتانیاهو نسبت به فلسطینی ها انجام می داد زمینه را برای اعتراض کشورهای عربی همسایه فلسطین هم بیشتر کرد.

با این وضعیت و با توجه به این که منطقه خاورمیانه برای امریکا از لحاظ اولویت درگیری در منطقه به منطقه درجه دو در مقایسه با شرق آسیا تنزل پیدا کرد، طبیعی بود که مقامات امریکایی تا حدی بر حکومت فعلی اسرائیل فشار وارد کند و تلاش کند حکومت فعلی را به نرمش در مقابل اعراب تشویق کند و حداقل با بروز موج اسلام خواهی در منطقه باعث پیچیده تر شدن اوضاع نشود. از طرف دیگر امریکا سعی دارد با این کار به عرب ها و مسلمانان بگوید که در حال تلاش برای فشار وارد کردن به دولت اسرائیل است. بنابراین مجموعه ای از این عوامل در این اظهار نظر تاثیرگذار بوده است.

آیا سفر اوباما آن قدر برای مقامات رژیم صهیونیستی اهمیت دارد که بخواهند در ازای آن امتیازی به فلسطینیان بدهند؟

در واقع این اهمیت این طرف یا آن طرف نیست. بلکه موج اسلام خواهی یا تحولاتی که در منطقه بروز کرده، می تواند شرایط بدتری برای امریکا به وجود آورد و با یک حرکت نا پخته از سوی دولت اسرائیل اوضاع شدید تر خواهد شد. نزدیک تر شدن فلسطینی ها به یکدیگر و رای کشورهای عضو سازمان ملل به ایده دولت غیر عضو فلسطین در مجمع عمومی یک هشدار بود که باید امریکا هم این هشدار را جدی بگیرد.

با توجه به نتایج انتخابات پارلمانی اخیر در رژیم صهیونیستی، آیا ممکن است مقامات اسرائیلی در خصوص مذاکرات صلح انعطاف نشان دهند؟

ممکن است احزاب جدیدی که وارد پارلمان اسرائیل شده اند و احتمالا در تشکیل کابینه هم سهم خواهند داشت، تمایل بیشتری برای مذاکره نشان دهند. اما همه احزاب از یک حداقل هایی برخوردار هستند و طبعا نمی توان انتظار داشت که آن ها امتیازی به فلسطینی ها بدهند. اما آن ها پای میز مذاکره خواهند نشست و نمایش آمادگی برای مذاکره را از خود نشان خواهند داد.

آیا این موضع گیری اوباما منجر به تغییر وضعیت فلسطینی ها خواهد شد؟ آیا این موضع گیری به نفع فلسطینی ها است؟

اندکی تغییر پیدا خواهد کرد اما این تغییر خیلی زیاد نخواهد بود. طبعا فلسطینی ها باید از این فرصت استفاده کنند و با توجه به شرایطی که در مجمع عمومی سازمان ملل به دست آورده اند و روابط سرد میان دموکرات ها و دولت اسرائیل وجود دارد، شرایط را به نفع خود پیش ببرند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : اوباما، تل آویو، امتیازدهی،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه دوازدهم بهمنماه سال 1391
تلاش دردناک یک پرنده برای درآوردن تیر از بدنش!! + عکس
این غاز خاکستری کانادایی توسط محیط بانان "پارک طبیعت” دنور در ایالت کلرادو آمریکا به یک کلینیک دامپزشکی منتقل شده است...

این غاز خاکستری کانادایی توسط محیط بانان "پارک طبیعت” دنور در ایالت کلرادو آمریکا به یک کلینیک دامپزشکی منتقل شده است.
جنیفر چرچیل سخنگوی پارک با اظهار شگفتی از اتفاق رخ داده و اینکه چطور این غاز با تیری در بدنش هنوز زنده مانده است گفت برخی از علاقمندان تلاش کرده اند به این غاز کمک کنند اما تصمیم در مورد درمان و نگهداری او با مقامات پارک خواهد بود.
نوع مطلب : جالب، 
برچسب ها : تلاش، دردناک، پرنده، درآوردن، تیر، بدنش، عکس،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه دوازدهم بهمنماه سال 1391
اعتراض علی مطهری
ایجاد فضای ناامنی در مطبوعات به صلاح کشور نیست و فکر می‌کنم تنها یک احضار کافی بود تا افراد مذکور بروند و خودشان را معرفی کنند و نیازی به این شکل بازداشت نبود.


علی مطهری گفت: «به عنوان نماینده مردم فضای ایجاد شده برای مطبوعات اصولگرا و اصلاح‌طلب را به صلاح کشور ندانسته و آن را از طریق مجلس دنبال می‌کنم.»

وی به نحوه بازداشت روزنامه نگاران اصلاح طلب اعتراض کرد.

‌قرار شده که مجلس وضعیت دستگیری گروهی از روزنامه‌نگاران را پیگیری کند، در این زمینه چه اقداماتی انجام خواهد شد؟

مساله دستگیری جمعی از خبرنگاران را هم از طریق مجلس و هم از طریق هیات نظارت بر مطبوعات پیگیری خواهیم کرد. زمان و نحوه بازداشت این افراد قابل تامل است. اول اینکه ما در آستانه دهه فجر هستیم و دوم اینکه به انتخابات‏ ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم. به این ترتیب ایجاد فضای ناامنی در مطبوعات به صلاح کشور نیست و فکر می‌کنم تنها یک احضار کافی بود تا افراد مذکور بروند و خودشان را معرفی کنند و نیازی به این شکل بازداشت نبود.

‌البته یکی، دو روز پیش از دستگیری روزنامه‏ نگاران، شاهد فیلتر شدن برخی از سایت‌های خبری بودیم از جمله سایت تابناک و تاریخ ایرانی، این وضعیت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در مورد سایت تابناک و تاریخ ایرانی باید بگویم که هیچ نهادی بدون مجوز هیات نظارت بر مطبوعات حق فیلترینگ ندارد. مساله فیلتر کردن پایگاه‌های اطلاع‌رسانی یعنی سایت‌های خبری از جمله تابناک و توقیف و لغو امتیاز مطبوعات بر عهده هیات نظارت بر مطبوعات است و هیچ نهادی نمی‌تواند به شکل مستقیم عمل کند. از هشت ماه پیش سایت‌های خبری هم تحت شمول قانون مطبوعات قرار گرفته‏اند. نهادهای مربوطه حداکثر می‌توانند نظرشان را به هیات نظارت ابلاغ کنند و هیات نیز روی آن کار کارشناسی انجام داده و در نهایت حکم از سوی هیات نظارت بر مطبوعات صادر می‌شود.

‌تحلیل‌تان از وقایع اخیر چیست؟

به عنوان نماینده مردم فضای ایجاد شده برای مطبوعات اصولگرا و اصلاح‌طلب را به صلاح کشور ندانسته و آن را از طریق مجلس دنبال می‌کنم.

‌اشاره فرمودید به تلاش برای ایجاد فضای خاص در رسانه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا، اما مستحضرید که دستگیر‌شدگان همگی از رسانه‌های اصلاح‌طلب‌اند؟

بله اکثرا اصلاح‌طلب‏اند ولی برای نمونه سایت تابناک اصولگراست. مهم‌تر از همه اینکه اصولا چنین دستگیری‌هایی ضرورتی ندارد. چراکه مردم ما به حدی از رشد اجتماعی و سیاسی رسیده‌اند که به این آسانی تحت‌تاثیر رسانه‌های بیگانه قرار نمی‌گیرند و من شخصا به رشد سیاسی افکار عمومی در ایران باور دارم و نباید این همه نگرانی داشته باشیم.

‌اگرچه هنوز وضعیت اتهام خبرنگاران دستگیر‌شده مشخص نیست اما در برخی رسانه‌های خاص، اتهام ارتباط با رسانه‌های بیگانه مورد تاکید قرار گرفته است.

بله، گفته‌اند این خبرنگاران اطلاعاتی به شبکه بی‌بی‌سی می‏رساندند. سوال من این است که این روزنامه ‏نگاران واقعا چه خبری را می‌توانند به بی‌بی‏ سی برسانند که بی‌بی‌سی به آن دسترسی نداشته باشد. خوشبختانه در سایت‌های وابسته به نهادهای انقلابی کشور همه اخبار وجود دارد.

‌هنوز خبر رسمی و دقیق از دلایل دستگیری و اتهام منتشر نشده است.

نهادهای مسوول باید در دستگیری‌ها مردم را در جریان قرار دهند و دلایل مستند به قانون برای اصل بازداشت و نحوه بازداشت به مردم ارایه کنند. نحوه بازداشت به شکل ورود ماموران با حکم بازداشت روزنامه‌نگاران ضرورتی نداشته و آرامش روانی و شغلی را از خبرنگاران سلب می‌کند.

‌برخی نمایندگان پس از حمایت وزارت خارجه فرانسه از روزنامه‏ نگاران بازداشت شده معتقدند که اینها با فرانسه در ارتباط بوده‌اند. این شکل از بیان اتهام‏ها در شرایطی که هنوز جرمی به اثبات نرسیده و تفهیم اتهامی صورت نگرفته، چه تبعاتی برای افکار عمومی به دنبال دارد؟

اینگونه اظهارنظرها جرم است. اتهامی که هنوز درباره کسی ثابت نشده، نباید به عنوان جرم معرفی شود. این‌طور سخن گفتن مصداق جرم است و آن نماینده نیز نباید اینچنین سخن می‏ گفت. ما از مسوولان اطلاعاتی و امنیتی خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر به این ماجرا و تعیین تکلیف روزنامه‌نگاران بازداشت شده هستیم و به‌زودی از طریق مجلس نیز ماجرا را دنبال می‌کنیم. البته اگر دلایل قانع‌کننده‏ای برای همکاری برخی از این افراد با رسانه‌های مخالف انقلاب اسلامی وجود دارد، باید به اطلاع مردم برسد ولی مثلا یک تماس تلفنی نمی‌تواند دلیل بر وابستگی باشد.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : اعتراض، علی مطهری، نحوه، بازداشت، روزنامه نگاران،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه دوازدهم بهمنماه سال 1391
قربانی اسیدپاشی
پس از حضور در محل، خانمی با مراجعه به مأمور اعزامی اظهار می‌کند که تقاضای جلب همسرش را دارد و بلافاصله مأمور نیز با مراجعه به درب منزل متهم نسبت به انجام وظیفه اقدام می‌کند.


 یک مأمور وظیفه‌شناس نیروی انتظامی قم در راستای عمل به وظیفه، قربانی اسیدپاشی مردی شد که همسرش حکم جلب او را داشت.
 
فرمانده انتظامی استان قم کاظم مجتبایی در عیادت مأمور فداکار گشت کلانتری ۲۵ در بیمارستان نکویی استان قم اظهار داشت: اینکه شخصی در جایی خدمت می‌کند که به خاطر هموطنانش و به خاطر تأمین امنیت و گرفتن حق از ناحق، جان خود را به خطر می‌اندازد، قابل تقدیر است.
وی ادامه داد: مأموران شجاع و باکفایتی مثل شما برای تأمین امنیت مردم، سلامتی خود را به خطر می‌اندازند و ما از این اقدام صمیمانه تشکر کرده و خدا را شکر می‌کنیم که در آستانه ازدواجتان آسیب جدی ندیده‌اید.
 
فرمانده انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: با بهبودی شما به زودی شاهد حضورتان در جمع همکاران خواهیم بود و کماکان در تأمین امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، دوستان از وجودتان استفاده خواهند کرد.
 
شایان ذکر است در پی اعلام مرکز پیام کلانتری ۲۵ قم مبنی بر یک فقره حکم جلب، بلافاصله گشت کلانتری ۲۵ به محل موردنظر اعزام شد.
 
پس از حضور در محل، خانمی با مراجعه به مأمور اعزامی اظهار می‌کند که تقاضای جلب همسرش را دارد و بلافاصله مأمور نیز با مراجعه به درب منزل متهم نسبت به انجام وظیفه اقدام می‌کند.
 
متهم پس از بازکردن درب قصد پاشیدن اسید به صورت همسر خود را داشته که مأمور کلانتری با فداکاری هرچه تمام و ممانعت از این اقدام، براثر پاشیدن اسید، دچار سوختگی صورت و دست چپ خود می‌شود.نوع مطلب : حوادث، قم، 
برچسب ها : تازه‌دامادی، قربانی، اسیدپاشی،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه دوازدهم بهمنماه سال 1391
بختیار رحمانی :پرسپولیس با این بازی در همین رده می ماند / مساوی هم برای ما خوب بود
فولاد بالانشین هم هست و 15 بازی هم نباخته . یعنی وقتی وارد زمین می شوی باید حواست به رکورد باشد

گل:بختیار رحمانی کاپیتان فولاد در بازی دیروز مقابل پرسپولیس مثل روزهای اوجش بازی نکرد. خودش می گوید: با این فشار شدید 5 روز یک بازی این اتفاق خیلی هم غیرطبیعی نیست. با او درباره بازی دیروز و فهرست تیم ملی حرف زدیم.

بازی با پرسپولیس چطور بود؟ خوزستانی ها می گویند  باید می بردید...

در آن 20 دقیقه ای که بازی کامل دست مان بود می شد بازی را ببریم ولی از فرصت ها استفاده نکردیم. البته من از تساوی راضی بودم ولی آقای فرکی نه . او عقیده داشت سه امتیاز مال ما بود.

چرا راضی بودی به مساوی؟

سخت است بازی در این شرایط . ما هر 5 روز بازی داریم و فشار زیادی روی تیم ما هست . مگر چقدر نفر داریم؟ فولاد بالانشین هم هست و 15 بازی هم نباخته . یعنی وقتی وارد زمین می شوی باید حواست به رکورد باشد و البته به این که باید روند بالانشینی را حفظ کرد . الان توقعات هم از ما بالاست و این کار ما را دشوارترمی کند.

اینکه نتوانستید روند خودتان را حفظ کنید و پرسپولیس آخر بازی ، زمین را گرفت به همین دلیل بود؟

به خدا خسته شده بودیم.بدن هایمان خالی کرده بود .  آرش ، اسماعیل و بقیه چندبار می توانند استارت بزنند در یک بازی؟ ما هم آدمیم به خدا. ولی خداراشکر. مردم از ما راضی بودند و یک امتیاز هم بدنیست.

نظرت درباره پرسپولیس چیست؟

آنها هم مثل ما زیر فشار هستند و انتطارات زیادی از آنها وجود دارد . اما به نظر من پرسپولیس برای تغییر وضعیت باید خیلی بهتر و شاداب تر از این باشد . آنها باید در آزادی همه را ببرند و الا جای شان همین جا خواهد بود.

الان تعطیل هستید؟

دو روز در استراحتیم و من هم آمده ام کرمانشاه. بازی بعدی ما با ذوب آهن است که خیلی سخت خواهد بود. آنها بازی قبلی شان را باخته اند و می آیند نتیجه بگیرند .

درلیست تیم ملی هم که نیستی!

والله چی بگم. قرار بود باشم ولی نیستم . اما نوبت ما هم می شود . یک  مسائلی هست که باید حل می شد و شاید هم شده . هرچه خدا بخواهد . من ناامید نیستم .
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : بختیار رحمانی، پرسپولیس، بازی، مساوی، خوب،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه دوازدهم بهمنماه سال 1391


( کل صفحات : 2 )    1   2   


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات